Spegel Stockholm 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, bronserad, 1700-tal, gustaviansk, Georg Lindberg, spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signerad G. Lindberg, skuren dekor av lagerblad, pärlstav, krönet med medaljong samt rosett, höjd ca 76 cm
Senare bronsering, slitage
511154
2017-12-27