Spegel Stockholm 1700-tal

Spegel Stockholm 1700-tal
Spegel Stockholm 1700-tal
Spegel Stockholm 1700-tal
Spegel Stockholm 1700-tal
Spegel Stockholm 1700-tal
Spegel Stockholm 1700-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGEL, bronserad, 1700-tal, gustaviansk, Georg Lindberg, spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signerad G. Lindberg, skuren dekor av lagerblad, pärlstav, krönet med medaljong samt rosett, höjd ca 76 cm

Senare bronsering, slitage

511154

2017-12-27