Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt ´´Andreas Besck´´ bemålad, släphaksgång, höjd ca 235 cm, pendel

Senare målad, ställvis förlust av färg, ett gångjärn till dörren är trasig, omfattade skador, ej funktionstestad, nyckel saknas

511360

2017-12-28