Maskintelegraf

Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf
Maskintelegraf

Klubbat för:

3 800 SEK

4 000 SEK

MASKINTELEGRAF, Sverige, tidigt 1900-tal, tillverkad i mässing och bemålat gjutjärn, monterad på ett fundament i trä med omgivande mässingsstolpar och rep, höjd inkl. fundament ca 107 cm

Ej komplett, bruks och åldersrelaterat slitage.

511370

2017-12-28