Tallrikar Famille rose Double peacock
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, diameter ca 23 cm
En tallrik med kantlagning samt nagg och spricka
511509
2017-12-29