Tallrikar Famille rose Double peacock

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, diameter ca 23 cm

En tallrik med kantlagning samt nagg och spricka

511509

2017-12-29