Bordsur 1800-talets början

Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början
Bordsur 1800-talets början

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, empire, 1800-talets början, förgylld brons, emaljerade urtavlan märkt B.F. Brebrat Gand, dekor av av stånde man med bägare, höjd ca 27 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Russell Bodés samling

Lagningar, urtavla med krackelringar

511553

2017-12-30