Bordsur 1800-talets början
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, empire, 1800-talets början, förgylld brons, emaljerade urtavlan märkt B.F. Brebrat Gand, dekor av av stånde man med bägare, höjd ca 27 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Lagningar, urtavla med krackelringar
511553
2017-12-30