Byrå sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, omkring 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, huggen skiva i kalksten, fanérad i mahogny, beslag, fothylsor och listverk i mässing, höjd ca 82, 98x49 cm
Senare lås (äldre), nyckel saknas, skivan med smärre nagg o mindre lagning, smärre fanérskador
511634
2017-12-31