Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, omkring 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, huggen skiva i kalksten, fanérad i mahogny, beslag, fothylsor och listverk i mässing, höjd ca 82, 98x49 cm

Senare lås (äldre), nyckel saknas, skivan med smärre nagg o mindre lagning, smärre fanérskador

511634

2017-12-31