Scroll Kina 1900-tal

Scroll Kina 1900-tal
Scroll Kina 1900-tal
Scroll Kina 1900-tal
Scroll Kina 1900-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCROLL, akvarell på siden, Kina, 1800-talets slut, motiv av bergslandskap, kalligrafi samt åtta sigill, enligt uppgift Hwang Hsu (1874-1907), ca 242x55 cm

Fläckar, slitage

511746

2017-12-31