Wijnand Jan Joseph Nuyen, olja

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000 SEK

WIJNAND JAN JOSEPH NUYEN (Holland 1813-1839): De Hollanders belegeren Antwerpen/ Holländarna besegrar Antwerpen, signerad och daterad W.J.J. Nuÿen 1838, olja på pannå, 34x43 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Old Master-special

511759

2018-03-01