Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-tal, Gu-formad, Kangxistil, wucai/famille verte, dekor av figurscen och uppställda ting i underglasyrblått, emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 25 cm

Nagg, hårfin kantspricka

511935

2018-01-11