Vas Kina 1900-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-tal, Gu-formad, Kangxistil, wucai/famille verte, dekor av figurscen och uppställda ting i underglasyrblått, emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 25 cm
Nagg, hårfin kantspricka
511935
2018-01-11