Pokal 1700-tal Kejserliga glasmanufakturen

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

POKAL, S:t Petersburg 1700-talets mitt, Kejserliga glasmanufakturen, graverad och förgylld dekor av kartusch med krönt monogram EP (Elisabet Petrovna 1741-1762)) samt frånsidan med den ryska kejserliga dubbelörnen, höjd 21,5 cm

512149

2018-01-04