Spegel konsolbord svensk empire

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, svensk empire, förgylld, med skuren dekor och pastellage, med infälld stenskiva, spegelns mått ca 185x83, konsolbordets mått höjd 78, 102x48 cm

Konsolbordet med lagad dekordel, krönet saknar mittdel

512151

2018-01-04