Skålfat på fot Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), Kanton, konturerad kant, dekor av fjärilar och blommor i emaljfärger samt sepia, guldkant, diameter ca 29 cm, höjd ca 11 cm
Smärre slitage
512246
2018-01-05