Mapp "Lito 30"
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAPP, "Lito 30" 1945 1975, sju original-litografier tryckta från sten hos Rolf Jansson lito, signerade och numrerade 228/350, ramade med yttermått 41x52 cm
Bestående av , Sven Erixson: Skidutflykt, L Gram: Gisela, H Lindberg: Gamla Kattendijk Dok, S Mörner: Vision, K-A Pehrson: Den gode Henrik, L Rodhe: Utanför vägen, R Svensson: Kallt
512359
2018-01-06