Mapp "Lito 30"

Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MAPP, "Lito 30" 1945 1975, sju original-litografier tryckta från sten hos Rolf Jansson lito, signerade och numrerade 228/350, ramade med yttermått 41x52 cm
Bestående av , Sven Erixson: Skidutflykt, L Gram: Gisela, H Lindberg: Gamla Kattendijk Dok, S Mörner: Vision, K-A Pehrson: Den gode Henrik, L Rodhe: Utanför vägen, R Svensson: Kallt

512359

2018-01-06