Porträtt oljemålningar
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Porträtt, 1 par, 1900-talets första hälft, föreställande friherrinnan Anna Beata Cecilia Antoinette Lovisin (född Nordenskjöld f. 1840) och friherre Carl Georg Gerdt Lovisin (1842-1926, kapten vid Kungl. Sörml. Reg), signerade, olja på duk, ca 60x53 cm
PROVENIENS: Lovisinska huset, Strängnäs
Krackelering
512369
2018-01-06