Porträtt oljemålningar

Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar
Porträtt oljemålningar

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Porträtt, 1 par, 1900-talets första hälft, föreställande friherrinnan Anna Beata Cecilia Antoinette Lovisin (född Nordenskjöld f. 1840) och friherre Carl Georg Gerdt Lovisin (1842-1926, kapten vid Kungl. Sörml. Reg), signerade, olja på duk, ca 60x53 cm

PROVENIENS: Lovisinska huset, Strängnäs

Krackelering

512369

2018-01-06