Siri Derkert litografi

Siri Derkert litografi
Siri Derkert litografi

Klubbat för:

8 200 SEK

2 000 SEK

SIRI DERKERT (1888-1973): "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur", signerad i plåten (tryckt signatur), provtryck, litografi, bladmått ca 50,5x65,5 cm

Oramad, märkt arkiv ex i blyerts, mindre reva i marginalen

512376

2018-01-06