Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil

Såld för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, empirestil, för 8 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad med 4 ljuspunkter, höjd ca 80 cm, diameter ca 67 cm

Smärre stötskador

512432

2018-01-08