Skålfat Kina Kangxi
Valmis
2018-01-07
512483
| Korkein tarjous | 1 200 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av pioner i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 21 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Kantlagning