Kaffekanna sockerskål empirestil
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g
Kannan med inskription, smärre repor
512488
2018-01-08