Kaffekanna sockerskål empirestil

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g

Kannan med inskription, smärre repor

512488

2018-01-08