Kaffekanna sockerskål gräddkanna rokokostil

Såld för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, kaffekannan med importstämplar samt inläggningar i handtaget, skål och gräddkanna Danmark, 1900-talets första hälft, rokokostil, med blomdekor i relief, höjd 20, 8,5 resp 10 cm, total vikt ca 1153 g

Smärre repor, bruksslitage

512507

2018-01-09