Kaffekanna sockerskål gräddkanna rokokostil
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, kaffekannan med importstämplar samt inläggningar i handtaget, skål och gräddkanna Danmark, 1900-talets första hälft, rokokostil, med blomdekor i relief, höjd 20, 8,5 resp 10 cm, total vikt ca 1153 g
Smärre repor, bruksslitage
512507
2018-01-09