Gräddkannor 1800-tal

Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, Christopher Creutz, Stockholm 1856 resp Gustaf Folcker, Stockholm 1864, nyrokoko, höjd 13 resp 15 cm, total vikt ca 346 g

Bucklor samt en med bristning

512510

2018-01-09