Skål med fat Edward Hald

Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald
Skål med fat Edward Hald

Såld för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDWARD HALD, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.25.S, diameter 28,5, höjd med fat 9,5 cm

fat med kantnagg

512528

2018-01-08