Gunghäst 1800-tal

Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal
Gunghäst 1800-tal

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft, skuren i trä, bemålad, ryggparti klätt i rött läder, maxhöjd ca 76 cm

Patina/slitage, saknar, lagning på ena meden. Saknar man och svans (tagel)

512565

2018-01-08