KG Nilsson, Civilisation

KG Nilsson, Civilisation
KG Nilsson, Civilisation
KG Nilsson, Civilisation
KG Nilsson, Civilisation
KG Nilsson, Civilisation
KG Nilsson, Civilisation

Såld för:

31 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

K.G. NILSSON (född 1942): "Civilisation", signerad och daterad KG Nilsson, 1997, olja på duk, diameter 180 cm

PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, höst 2009, katalognr 425

512583

2018-01-15