Tallrikar fajans

Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans

Såld för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 4+1, fajans, Holland, Delft, 1700-tal samt 1800-tal, kinesiserande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, slitage, metallomfattning för upphängning

512595

2018-01-08