Vas Kina 1800-tal
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av elefantmaskaroner, dekor av skator i prunusträd i emaljfärger samt sepia, livet med reserver av attribut och lotusslingor, höjd ca 60 cm
Nagg, spricka
512638
2018-01-09