Vas Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av elefantmaskaroner, dekor av skator i prunusträd i emaljfärger samt sepia, livet med reserver av attribut och lotusslingor, höjd ca 60 cm

Nagg, spricka

512638

2018-01-09