Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MATSERVIS, Rörstrand, 105 delar, jugend, fältspatporslin med reliefdekor i ljusblått, bestående av: 16 djupa tallrikar, 36 mattallrikar, 21 mindre assietter, 18 större assietter, terrin med lock samt fat, 2 salladiärer, 2 såsskålar, lövformat fat, uppläggningsfat 6 st längd 28-63 cm, djupa uppläggningsfat längd 22-27 cm

enstaka delar med nagg, enstaka delar med slitage/blekat, bruksslitage

512647

2018-01-09