Marc Chagall Georges Rouault

Marc Chagall Georges Rouault
Marc Chagall Georges Rouault
Marc Chagall Georges Rouault
Marc Chagall Georges Rouault

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FRANSK GRAFIK (4). MARC CHAGALL (1887-1985): Nature morte brune, osignerad, litografi, ur boken av Ch. Lassaigne 57 "Chagall", 22x19 cm (Litteratur:M 205),
GEORGES ROUAULT (1871-1958), efter: Stående figur, träsnitt, ca 14,5x9,5 cm, Édouard MANET (1832-1883) efter, "Portrait Charles Baudelaire, de face", osignerad, etsning, Peint et grave par Manet 1862, Imp. A. Salmon, ca 9x8 cm, GRAFISKT BLAD, "Le Qoc", signerad och numrerad, 5/50, ca 26x21 cm

Oramade

512693

2018-01-20