Anders Fogelin färglitografi

Anders Fogelin färglitografi
Anders Fogelin färglitografi

Såld för:

Osåld

Utropspris

1 000 SEK

ANDERS FOGELIN (1933-1982): Hospital San Pablo, färglitografi, signerad i blyerts av konstnärens änka "Anders Fogelin / intygar Evy Låås", numrerad 18/90 ex, motivstorlek ca 24x24 cm, enligt uppgift konstnärens sista litografi, vars tryckning ej hann avslutas innan han avled

512854

2018-01-11