Stekfat Kina

Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, längd ca 50 cm

Slitage, smärre krackelering, tillverkningsmärken

512891

2018-01-11