Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Såld för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av tårpil, lotus samt bambu i underglasyrblått, diameter ca 28,5 cm

Ett kantnagg

512894

2018-01-11