Skålar med fat Kina 1700-tal

Skålar med fat Kina 1700-tal
Skålar med fat Kina 1700-tal
Skålar med fat Kina 1700-tal
Skålar med fat Kina 1700-tal
Skålar med fat Kina 1700-tal
Skålar med fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR MED FAT, 6 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av flodlandskap med pagod samt tårpil i underglasyrblått, diameter ca 10,5-15,5 cm

Nagg, en skål med hårfin spricka

512900

2018-01-11