Lockurna Kina

Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina

Såld för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNA, stengods, Kina, 1900-tal, balusterformad, Kangxistil, glaserad i grönt, gult samt grått, dekor i relief av pardrakar med den brinnande pärlan, höjd ca 18 cm

Lockknoppen med lagning

512906

2018-01-11