Martin Holmgren terracotta
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Michou", skulptur, signerad och daterad M H 52, 3/5, terracotta, höjd ca 47 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 14, ur katalog nr 87
512948
2018-01-11