Martin Holmgren terracotta

Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Michou", skulptur, signerad och daterad M H 52, 3/5, terracotta, höjd ca 47 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 14, ur katalog nr 87

512948

2018-01-11