Martin Holmgren relief

Martin Holmgren relief
Martin Holmgren relief
Martin Holmgren relief
Martin Holmgren relief
Martin Holmgren relief
Martin Holmgren relief

Såld för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Kvinna med barn", signerad och daterad M H 59, 3/3, terracotta, höjd ca 83x40 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 30, katalog nr 87

512949

2018-01-11