Spegel Karl Johan förgylld

Spegel Karl Johan förgylld
Spegel Karl Johan förgylld
Spegel Karl Johan förgylld
Spegel Karl Johan förgylld
Spegel Karl Johan förgylld
Spegel Karl Johan förgylld

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGEL, förgylld, 1800-talets första hälft, empire, krönet med dekor av parställda sfinxer, palmetter samt fleuroner, framtagen originalförgyllning, höjd ca 88 cm, bredd ca 47 cm

Glaset äldre men ej original

512953

2018-01-14