Skrivbord troligen Carl Bergsten

Såld för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKRIVBORD med tre lådor i sargen, "Danderyd", Nordiska Kompaniet, troligen Carl Bergsten, 1920-tal, skyltmärkt 26714 26822 samt brännmärkt NK, björk, franskpolerat, nyckelbussngar i mässing, höjd ca 76, 130x75 cm

Fanérlagningar, nyckel saknas

513063

2018-01-12