Trumpetvas Kina

Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina
Trumpetvas Kina

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av figurer i underglasyrblått, höjd ca 33 cm

Mynningen med större nagg, livet med sprickor

513096

2018-01-13