Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av stiliserade pioner i emaljfärger, järnoxid samt guld, brättet med rutbård, diameter ca 25 cm

Smärre slitage, micronagg

513143

2018-01-13