Gerrit Rietveld Red and Blue Chair
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GERRIT RIETVELD, Red and Blue Chair, formgiven 1918-19, Cassina, Italien, trä lackerat i svart, blått, rött och gult, stämpelmärkt Cassina samt inpressat nr. 6688, höjd 88, sitthöjd ca 35 cm
Bruksslitage, smärre repor och märken
513159
2018-01-13