Arne Jacobsen 2 (+2) stolar Myran

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARNE JACOBSEN, stolar, 2 (+2) st, Myran/3100, trebenta, 1960-tal, Fritz Hansen, sits i laminerat, svartlackerat trä, mattförkromade ben, sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, märken, färgbortfall, 2 stolar med sprickor/svag rygg, 2 med senare, vita benavslut

513161

2018-01-13