Jacob Ängman bestick silver modell "Rosenholm"

Jacob Ängman bestick silver modell

Såld för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 58 dlr, silver, bestående av: 12 bordsgafflar, 11 bordsknivar, 11 dessertskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 kaffeskedar stämplade GAB, Stockholm 1970-tal, längd mellan ca 12 - 19,5 cm, silvervikt exkl. knivar ca 1170 g

Bruksslitage

513167

2018-01-13