Bojan Kina Kangxi

Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi
Bojan Kina Kangxi

Såld för:

33 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av figurscen samt bananplanta i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer

Proveniens: Tobisons Antikhandel

Mynningen med lagningar

513235

2018-01-14