Ljusstakar directoire Sienna

Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna
Ljusstakar directoire Sienna

Såld för:

19 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, directoire, Sienna, matterad och polerad brännförgylld brons, Breche d`alep marmor, lösa ljusmanchetter, höjd ca 28 cm

Proveniens: Högsta gård, Köping

Marmor med mindre nagg, förgyllning med slitage

513269

2018-01-14