Ljusstakar directoire Sienna
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, directoire, Sienna, matterad och polerad brännförgylld brons, Breche d`alep marmor, lösa ljusmanchetter, höjd ca 28 cm
Proveniens: Högsta gård, Köping
Marmor med mindre nagg, förgyllning med slitage
513269
2018-01-14