Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, oktagonal form, dekor av tupp på trädgårdsklippa omgiven av pioner i emaljfärger, sepia samt järnoxid, diameter ca 26 cm

Lagning

513399

2018-01-15