Vaser Kina 1900-tal

Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, med hänklar, dekor i emaljfärger, den mindre med kalligrafi samt sigill, botten med märke, höjd ca 33-43 cm

Den större med kantretusch/lagningar

513435

2018-01-15