Äldre handskrifter, 3 vol.
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ÄLDRE HANDSKRIFTER (3). Mindre parti omfattande 2 samtida eller nära samtida handskrifter av kungliga författningar (1696 och 1712) samt en äldre skinnpärm med anteckningar, utkast och avskrifter från 1800-talets början, poesi, anecdoter hämtade ur Göteborgs Tidningar, charader m. m.
Fläckar och mindre skador förekommer. Ej kollationerat material.
Se text!
513555
2018-01-25