Äldre handskrifter, 3 vol.

Äldre handskrifter, 3 vol.
Äldre handskrifter, 3 vol.
Äldre handskrifter, 3 vol.
Äldre handskrifter, 3 vol.
Äldre handskrifter, 3 vol.
Äldre handskrifter, 3 vol.

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄLDRE HANDSKRIFTER (3). Mindre parti omfattande 2 samtida eller nära samtida handskrifter av kungliga författningar (1696 och 1712) samt en äldre skinnpärm med anteckningar, utkast och avskrifter från 1800-talets början, poesi, anecdoter hämtade ur Göteborgs Tidningar, charader m. m.

Fläckar och mindre skador förekommer. Ej kollationerat material.

Se text!

513555

2018-01-25